İsmail Kaptan’ın Kalbi Dayanamadı

Libya’da kaçırılıp alıkonulan M/T Hacı Telli gemisinin personeli 2. Kaptan İsmail Eskiçırak kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti.

Hacı Telli gemisine Şubat ayında Libya’nın Zuwarah Limanı açıklarında silahlı bir grup tarafından el konulmuştu. 11 gemi personelinin bir kısmı gemide rehin tutulurken, bir kısmı ise Libya’daki bir çiftlik evinde alıkonulmuştu. İsmail Eskiçırak da çiftlikte alıkonulan personelin arasında yer alıyordu. Günlerce bir odada elverişsiz koşullarda tutulan gemi adamları sonunda kurtuldular ve Hacı Telli gemisi Malta demir bölgesine intikal etti. Fakat gemi personelinin sorunları tamamıyla çözülmemişti.  Uzun süredir maaşlar ödenmiyordu. İkinci kaptan Libya’dan kurtulmalarının ardından personelin uzun süredir ödenmeyen maaşlarıyla ilgili olarak armatörle yürütülen görüşmelere de önderlik ediyordu.

Böylesine zorlu bir süreçte sadece kendisinin değil diğer gemiadamlarının da sorunlarını çözmek için çabalayan 2. kaptanın kalbinin bu kadar strese ve basınca dayanamadığı bilgisini aldık maalesef.

Tüm denizci dostlarımızın ve ailelerinin başı sağ olsun.